Tabela Market olarak tabela sektöründe 46 yıldan beri hizmet vermekteyiz.

Sektörümüz güncel teknolojiye bağlı olarak gün geçtikçe gelişen ve değişen bir sektördür. Biz tabela market olarak bu sektörün içinde yoğrulmuş mesleki ve sanatsal anlamada tecrübelerimize dayanarak hizmet vermekteyiz. Amaç çok iş yapmaktan ziyade sanatsal farklılık yaratacak görseller tabelalar üretmektir. Kaliteli ve hızlı üretim ile hizmet anlayışımız devam etmektedir.

Tüm tabela sistemlerinde sizlere hep yakınız yakınız olacağı. Tabela çeşitleri; tanıtım yapmak, bilgi vermek, yönlendirmek amacı ile iç veya dış cephe ve mekanlara kurulan görsel sistemlerdir. Hemen her yerde farklı çeşitleriyle karşılaştığımız tabelalar insanlara oldukça kolaylık sağlar. Tabelalar olmadan iş yeri veya mekan hakkında içeriye girmeden fikir edinmek veya bilmediğimiz bir yoldan sıkıntı yaşamadan geçmek zordur. Tanıtım sektöründe çok önemli bir yere sahip olan tabelalar, farklı malzemelerden yapılabilmekte ve her geçen gün tabela çeşitlerinin artması ile birçok farklı alanlarda kullanılmaktadır. Bu yazımızda tabela çeşitlerine değineceğiz.

Bütün işletmeler iş yerlerini daha kolay fark ettirerek iş potansiyellerini arttırmayı hedeflemektedir. Bunu, büyük firmalar yaptıkları yaratıcı ve devasa boyuttaki tabelalar ile son derece iyi gerçekleştirmektedir. Bu nedenle etkili bir tasarım ve iyi bir konum tabelalar için her zaman büyük önem arz etmektedir. İşletmeler dışarıda iş yerlerini tanıtmak, içeride ise müşterilere kolaylık sağlamak için farklı tabela çeşitleri tercih etmektedir. Tabela çeşitlerine mağaza ve mekanlar da rastladığımız gibi yollarda ve sokak aralarında da rastlamak mümkün. Sokak isimleri, yollardaki uyarı ve yön levhaları gibi? Tabelalar kişisel veya basit olabileceği gibi yüksek maliyetlerle hazırlanan malzemeler de olabilir.
Temel özelliği bilgi vermek olan tabela çeşitlerinin farklı teknik özellikleri, her bütçeye ve zevke hitap etmektedir. Kullanım amacına ve mekan ve yapıya göre kullanıcının kişisel isteklerine uygun renk ve biçimlerde tasarlanmakta olan tabela çeşitlerinin başlıca olanları şunlardır:

Led tabela – Neon Tabela- Kutu Harf tabela- İç ve Dış Yönlendirme tabelaları- Kayan Yazı tabela
Yönlendirme tabelası- Totem tabela- Işıklı tabelalar- Pleksi kutu harf ışıklı- ışıksız Tabelalar
Paslanmaz Krom harf ışıklı-ışıksız tabelalar-Eczane tabelaları- Vinil germe ışıklı-ışıksız tabelalar- Ferforje Tabelalar- Otantik Tabelalar- Ahşap Tabelalar Çatı Reklam tabelaları – Fırça ile TABELA yazıları

Belirttiğimiz her tabelanın farklı özellik ve teknik detayları bulunmaktadır. Bu tabelaların özellikleri ve tercih edilirken dikkat edilmesi gereken püf noktaları diğer yazılarımızda  mevcuttur.
Tabela yapımı son derece profesyonellik ve kalite isteyen bir iştir. İşçiliğin ve kullanılan malzemelerin kalitesi oldukça önemlidir. Müşterilere daha gösterişli ve dikkat çekici tanıtımlar yapmak için işinde işi
İyi bilen ustalık isteyen firmalar tercih edilmelidir.
Yukarıda belirtilen Tabela çeşitleri de kendi aralarında ışıklı ışıksız kabartma düz olarak yapılabilir.

Çıraklığını yapmadığımız işin ustalığını yapmayız