Projeleriniz ve İşletmeleriniz İçin İdeal Tabela Çeşitleri ve Avantajları

 Reçine - Epoksi tabela çeşitleri ile proje ve işletmelerinize değer katarak daha özel bir hale getirebilir ve çekiciliğini daha da artırabilirsiniz.

Oldukça dayanıklı olan epoksi malzemesi; zorlu hava koşullarında bile sağlam kalmayı başaran bu nedenle de tabela yapımında çok tercih edilen bir ürün olmuştur.

Altın renkli  Reçine - epoksi harf tabela
Epoksi Elips Tabela örneği
Epoksi Işıklı harf modelleri
Işıklı Epoksi Harf Tabela imalatı
Krom paslanmaz epoksi ışıklı yazılar
Pullu Epoksi harf
Dış mekan epoksi -Reçine çiçek desenli harfler
Epoksi harf modeli
Epoksi Kabartma harf
Işıklı ve ışıksız Reçine harf modelleri
Lowe Yazılı epoksi ışısız tabela
Renkli epoksi harf
Epoksi - Reçine Cafe Bar tabelaları-Epoksi retro ışıklı harfler
Epoksi harf örnekleri
Epoksi Tabela örneği
Işıksız Epoksi Tabela yazıları-İmalatı
Midye Taşlı epoksi ışıklı ve ışıksız harf modelleri
Yuvarlak epoksi tabela örneği

Epoksi  Reçine tabela, geniş ürün yelpazesi ve canlı renkleriyle işletmelerin tarzını yansıtarak bir adım daha öne çıkarmaktadır. Genellikle şehirlerarası yolculuklarda, yol kenarlarında ve iş yerlerinde sık görülmekte ve bulunduğu işletmenin bir nevi tanıtımını yapmaktadır. Bu özellikleriyle büyük bir avantaj sağladığını söylemek mümkündür.

Teknolojinin getirdiği yenilikleri kullanarak üretilen epoksi tabela çeşitleri, canlı ve ışıklı modelleriyle modern bir hava katarak projelerde yerini almıştır.

Reçeine - Epoksi Tabela Çeşitleri Nelerdir?

Epoksi malzemesinden farklı çeşitlerde ve farklı modellerde onlarca tabela üretilmektedir. Farklı mecralarda kullanılan bu ürünler işletmeye veya kullanılan kuruma nitelik kazandırmaktadır. Büyük ve dikkat çekici olması ise aynı zamanda işletmenin reklamını da yapma özelliğini taşıyor.

1.    Epoksi Reçine Kapı Tabelaları

 

Epoksi kapı tabelaları; işletme, kurum, hastane, okul gibi resmi dairelerde; müdür, müdür yardımcısı, memur, mühendis ve doktorları tanıtan ve yönlendiren önemli tabelalardır. Bu tabelalar daha çok insanların karşısına yönlendirme amaçlı çıkmaktadır.

Kişinin, yaptığı mesleği insanlara duyurarak müşteri kazanması için tabela kullanması mecburi olarak görülmektedir. Tabelalardan yardım almayan bir işletmenin ilerleme kaydetmesi oldukça zordur. Bu nedenle çeşitli tarzlarda imal edilen epoksi kapı tabelaları ile ofis veya işletmenin bilgilerini insanların görmesini sağlamak oldukça kolaydır.

Eğitim kurumlarında da sık görülen kapı tabelalarının kullanım alanları oldukça geniştir ve değişik yazım stilleri ile ön plana çıkmaktadır. Müşteri odaklı çalışmalar ile kişi; kendi tabelasını, çalışmakta olduğu yerin renk ve düzenine göre belirleyebilir.

2.    Epoksi Butik Tabelaları

Kapı tabelalarına göre albenisi daha yüksek olan epoksi butik tabelaları, butiklerin olmazsa olmaz parçalarıdır. İnsanların üzerindeki bıraktığı etki ile işletme hiç bilinmese dahi müşterileri etkilemeyi başararak ziyaret sayısını artıran çalışmalar olmuştur. Genelde daha canlı ve daha renkli imal edilerek butik işletmelerin müşteri çekme kapasitesini artırmaktadır.

Bu tarz işletmelere tabela hazırlanırken genelde reçine harf çeşitleri ve epoksi ışıklı harf kullanılmaktadır. Kabartmalı harf ve led kullanılarak hazırlanan büyük ışıltılı yapısıyla uzak mesafelerden bile rahatlıkla fark edilmektedir. Bu sayede işletmenin akıllarda daha çok yer etmesine olanak sağlanmış olur.

3.    Epoksi Ofis Tabelaları

 

Epoksi ofis tabelaları genel anlamda ofis  tarzındaki iş yerlerinin, işletmelerini tanıtmak ve müşterilerini karşılamak  amacıyla kullanılmaktadır. Telefon numarası, iş yerinin adı ve kişinin yaptığı iş ile ilgili bilgileri veren yazılar tabela üzerine isteğe göre yazılabilir. Reçine ofis tabelaları işletmeye prestij katan ve müşterilerin gözünde ofisin imajına değer kazandıran çalışmalardır.

Ortamın ışık alma yoğunluğu baz alınarak ışık sistemi ile yapılmakta ya da sade tercih edilmektedir.

4.    Epoksi Kapı Numaraları

Kapı numaraları adreslerin kolayca bulunması ve sisteme kaydedilmesi için gereklidir. Apartman, daire, dış kapı ve daha fazla kullanım alanlarında numaralandırmalar yapılmaktadır. Bu numaralar kişinin zevkine göre belirlenebilir.

Çevre dostu epoksi malzemesinden yapılan epoksi kapı numaraları; iç kapı, dış kapı, bahçe kapısı, işletme veya kurumlarda istenilen her yerde her büyüklükte kullanılmaktadır.

Şık tasarımları ile dikkatleri üzerine toplayarak özellikle küçük işletmelerde daha sempatik bulunmaktadır. Bu özelliği mekânın havasını da değiştirmektedir.

 Reçine-Epoksi Tabela Modelleri Nelerdir?

Hastane, okul, iş yeri ve büyük küçük pek çok işletmede farklı tabela modellerine rastlamak mümkündür. Her çeşitte ve her renkte kullanılan bu tabelalar ile mekân sahipleri bulundukları yerin imajını daha kaliteli getirmektedirler. Bu yüzden kullanılması hem ziyaretçi kazanmak hem reklam yapmak için oldukça gereklidir.

Farklı modellerde imal edilen epoksi tabela modelleri ile işletmenin tarzını belirlemek kişinin kendi seçimine kalmıştır. Epoksi yuvarlak tabela, epoksi elips tabela, epoksi kare tabela gibi modeller imal edilmiş ve kullanıma sunulmuştur. İstenilen yazı ve renkler ile dekore edilerek şık bir hale getirilmiştir.

Kırılma, kopma ve çatlamaya karşı oldukça dayanıklı olması ise sektörde tercih edilen ürünler arasına girmesini sağlamıştır.

1.    Epoksi Yuvarlak Tabela

 

Adından da anlaşılacağı gibi yuvarlak olarak üretilmiştir. Epoksi yuvarlak tabela isteğe bağlı olarak işletmelerin iç veya dış cephelerine sabitlenebilir. Çift ve tek yönlü kullanıma uygun olarak üretilmiş ve montajlama şeklide buna bağlı olarak değişmektedir. Kişi dilerse iş yerinin bilgilerinden tabela üzerinde yer verebilir, yazısını epoksi harf çeşitlerinden yazabilir veya ışıklandırma ile daha dikkat çekici hale getirilebilir.

2.    Epoksi Elips Tabela

Yeni nesil tabela çeşitlerinin içerisinde yer alan epoksi elips tabela diğer modellerde olduğu gibi özel isçilikle üretilmiş ve epoksi harf, epoksi ışıklı harf ile detaylandırılmıştır. Bu detaylar ile akşam vakitlerinde işletme daha çok ön plana çıkar ve fark edilmesi daha kolay olur. Çay bahçeleri, cafe, pastane gibi yerlerde sıklıkla görülebilecek bir tabela çeşididir ve doğal bir görünüm ile ortama samimiyet katmaktadır.

3.    Epoksi Kare Tabela

Tabela modelleri içerisinde oldukça sık rastlanan epoksi kare tabela, genellikle yol kenarlarında trafik levhaları olarak insanların karşısına çıkmaktadır. Üzerinde yazan bilgiler ile insanları yönlendirmek amaçlanmıştır.

 

Ancak kullanım alanı sadece trafik levhaları ile sınırlı olmayıp iş yeri, kurum, hastane, okul ve okul bölgesi gibi yerlerde de çok tercih edilmektedir. Zorlu hava şartlarında deforme olmaması ile bu bölgelerde daha çok tercih edilme sebebi olmuştur.

Neden Epoksi Tabela Tercih Edilmelidir?

Epoksi maddesinin ana bileşeni olan epoksi reçinesi ve dondurucu bir madde kullanılarak hazırlanan tabelalar, plastik benzeri bir hal alıyor. Normal plastikten farkı ise daha dayanıklı, herhangi bir reaksiyona girmeyerek doğa dostu olmasıdır.

Yapılan birtakım araştırmalar ile epoksi içerisinde herhangi bir kanserojen maddeye rastlanmamıştır. Su, hava ve sıcaklığa karşı büyük bir direnç sergileyerek bina yalıtımlarında ve daha pek çok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Canlı ve parlak görüntüsü sayesinde estetik bir görüntü sunması kullanım alanlarının artmasını sağlamıştır.

Uzun ömürlü, çizilme ve darbelere karşı oldukça dayanıklı olması ile tabela yapımında sık kullanılmaktadır. Rengarenk ve her çeşitte, her modelde üretim yapılmakta olup müşteri büyük oranda müşteri memnuniyetine ulaşmaktadır.

Epoksi Tabelaların İşletmelere Kattığı Avantajlar Nelerdir?

Epoksi tabelaların kullanımının artması ve üretiminin serileşmesi, hammaddesi olan epoksi reçinesinin dayanıklılığından kaynaklanmaktadır.

Kimyasal direncinin yüksek olması, herhangi bir tepkimeye girmesine engel olurken uzun yıllar eskimeden kullanılması ile de işletmelere büyük bir avantaj sunmaktadır. Çevreden gelen fiziksel etkilere karşı etkilenmemesinin yanı sıra, üzerine asit dökülse dahi büyük oranda olumsuz bir sonuç vermemektedir. Bu özellikleri ile endüstrinin farklı alanlarında ve tabela yapımında sıklıkla tercih edilmiştir.

Tercih edilmesinde ki bir başka sebep; üretiminin artması ile daha fazla çeşit ve modelin kullanıma sunulması, farklı tarzlar ile işletmelere potansiyel kazandırmasıdır.

Epoksi tabelalar yapısı bakımından parlak bir maddeden yapılmış olduğu için göze hitap etmesi daha kolaydır. Özellikle caddenin en kalabalık yerine koymak veya işletmenin en göze hitap eden yerine yerleştirmek insanların ilgisini daha çok çekerek merak uyandırmaktadır. Epoksi ışıklı harf ve renkli ledler ile zenginleştirilen tabelalar, müşteri kazanmada oldukça etkili yöntemler arasındadır.

Epoksi Harf ve Epoksi Işıklı Harf Çalışmaları

Epoksi tabelaların yanı sıra harf çalışmalarına da pek çok yerde rastlamak mümkündür. Bulunduğu mekânın müşteri çekme kapasitesini iki kat daha artıran epoksi harf çeşitleri, göze daha çok hitap etmektedir. Bu özelliği ile büfelerde, restoranlar da kafe, otel gibi daha birçok yerde kullanımı artmıştır.

 

Epoksi harfler müşterinin istediği doğrultuda hazırlanmakta ve farklı yazı çeşitleri ile işletmenin klasik havasını daha modern hale getirmektedir. Bu noktada epoksi ışıklı harf kullanımı da yazı şekline eklenebilir gece karanlığında daha hoş bir görüntü ile mekânın tanıtımını yapabilir. Harf içerisine teknolojinin yardımıyla çeşitli ışık sistemleri yerleştirilerek kullanılmakta ya da ledlerden yardım alınarak ışıklı harf oluşturulmaktadır.

Klasik epoksi harf ve epoksi ışıklı harf kullanımının işletme sahibine kötü bir imaj vermemesi için deforme olmaması oldukça önemli bir noktadır. Kısa zaman içerisinde oluşan çizilme, solma, kırılma ve soyulma gibi durumların önüne geçmek için profesyonel bir firma ile çalışmak kadar kaliteli malzeme kullanmakta şarttır. Aksi takdirde beklenen sonuç alınamayabilir. Bu bağlamda, üretimlerin epoksi malzemesiyle yapılması uzun yıllar kaliteli hizmet almak için doğru seçim olacaktır.