Askılı Tabela Modelleri

Askılı Tabelalar

 

Sizin ilk aklınıza ne geliyor bilmiyoruz ama askılı tabela deyince çocukluğumuzdaki Western Filmleri ve bazı çizgi filmlerindeki o unutulmaz sahneler geliyor bizim aklımıza. Özellikle tavandan sarkan, ahşap zemin üzerine el yazması siyah renk afili yazılar.

Çocuklukta kaldı böyle şeyler.” diyip bir nostalji rüzgarı estirmek isterdik ama biz onları her gün görüyor, her gün de imal ediyoruz aslında.

Askılı tabela modelleri arasında,  çevremizde gördüğümüz birçok farklı seçenekten bahsetmek doğru olur. Eski tarz otobüs durakları ve mahalle esnaflarının dükkan yanlarında gördüğümüz gibi küçük bir demir platformdan ( Demir direk ) sallanan tarzı en çok bilinenlerin başında geliyor.

Bu modelleri çeşitlendirmek için, standartlarına benzer tarzlarda yaratmak mümkün elbette.

– Ebatlarını büyütmek,
– Askıdaki zemine ışıklandırma eklemek,
– Direği ve zemini aynı farklı renklerde dizayn etmek,
– Logo veya benzeri görselleri farklı renklendirme ile tabela içerisinde daha belirgin hale getirmek,
– Zemin renklerini ışıklandırma ile gece-gündüz kullanımına uygun hale getirmek

Bunlardan sadece birkaç örnek olarak düşünülebilir.

Kimi tatil köyleri ve açık hava hizmeti veren işletmelerde ise, sıklıkla tercih edilen ahşap biçiminde ama direği totem tabelalar gibi birleşik bir konsept halinde tasarlamakta mümkün. Burada, bizlerin gösterebileceği birçok referansa göz atmak daha iyi olacaktır. Zira düşündüğünüz ya da hayal ettiğiniz tasarımlarda sonradan gözden kaçırdığınız durumlar olabilir.  Tabelamarket.com, haya gücü ile beslenen bir meslek aşkına sahiptir. Sizlerin tavsiyeleri, istekleri ve ihtiyaçları için bizlere verebileceğiniz en net talimatlar neticesinde, ortaya çok daha kullanışlı ve göz alıcı askılı tabela modelleri çıkacağı bir gerçek.

Bu modellerin bir diğer tercih edilme sebepleri de, cadde üzerlerinde olan işletmelerde aynı güzergah üzerinde yol gösterme ve reklam & tanıtım ihtiyaçlarına da karşılık verebiliyor olmasıdır. İşletme, bulunduğunuz ortamda biraz daha sığda kalıyorsa, tasarımı ile dikkat çekecek bir tabela sayesinde iş potansiyelinizde de ciddi fayda sağlayabilir.

Bu yazı için yorumlar kapalı.