Eczane Tabelaları Neden Hep Aynıdır?

[column width=”1/1″ last=”true” title=”” title_type=”single” animation=”none” implicit=”true”]

Belki hiç dikkat etmediniz ama muhakkak hayatınız boyunca 1 defa da olsa aklınıza gelmiştir.

“ Ya bu Eczane tabelaları neden hep birbirinin aynısı?”
Aslında standart hizmet ve iş potansiyeli olan bir diğer meslek grubu olan muhasebe ve müşavirlik hizmetlerinde de olduğu gibi; Eczanelik için de yurt geneli bir standart iş tanımı vardır. Farklı bir amaç, hizmet potansiyeli olmadığı için 2014 senesi içerisinde Türkiye Eczaneler Birliği tarafından, bir genelde yayınlandı. Sonrasında 2017 senesi itibariyle, yurt genelinde istisnasız uyulması istenen bir takım kurallar çerçevesinde, Eczane Tabelası Yönetmeliği hayatımıza girmiş oldu.

Eczane Tabelası Yönetmeliğine göre;
• Eczane kelimesi dışında; ebat olarak ışıklı veya ışıksız olarak dikkat çekici bir logo, eczacı adı vb. gibi ibare dikkat çekici biçimde olmayacak.
• Eczacı adı –soyadı veya işletme adı dışında herhangi bir özel ibare olmayacak.
• Beyaz fon ( arka yüz ) üzerine, kırmızı font logo / yazı kullanılacak.

Türkiye Eczacılar Birliği tarafından font, tabela boyutu, içerik detaylarına ve yönetmeliğine şuradan ulaşabilirsiniz:

https://www.titck.gov.tr/PortalAdmin/Uploads/UnitPageAttachment/oRxDDZ9n.pdf

tabelamarket.com olarak, gerekli tüm detayları; boyut ve font ayarlamaları bizim bilgimiz dahilindedir. Bu konuda, sadece müşterilerimizin ebat bilgilerini iletmeleri yeterli olmaktadır.

Eczaneler arasında, haksız rekabete sebep olmaması gerekçesi nedeniyle; bu tip tüm levha / pano türleri standart bir yapıya bağlanmıştır. Sonuç olarak; mahalle eczanesi ve daha büyük bir eczane arasında ilaç ve ekipmanları açısından, pek bir fark olmadığı bilinmektedir. Olsa dahi, Türkiye Eczaneler Birliği tarafından, bu rekabet piyasası kontrol altına alınması hedeflenmektedir.

[/column]

Bu yazı için yorumlar kapalı.