En Güzel Tabela Modelleri

En Güzel Tabela Modelleri

Zevklerin göreceliliği de, tıpkı bir fizik kanunu gibi hayatlarımızda. Yani, her birey için farklı bir zevk anlayışı olması nedeniyle, verilecek örneklemeler herkes için aynı heyecanı ve duyguyu ifade etmeyebilir. Fakat iş en güzel tabela modelleri olunca yılların verdiği tecrübelerimiz ile sizlere bazı önerilerde bulunmak elbette bizim işimiz.

Tabelamarket.com sitesinde göz attığınızda, birçoğu sektörel amaçlı kullanım olmak üzere birbirinden farklı onlarca modelin farklı alanlarda daha çok tercih edildiğini görebilirsiniz.
O yüzden ilk önerilerimizi bu amaçla, yani ticarethanenize en çok yakışacak, en çok ilgi çekecek önerilerle başlamak daha mantıklı olacaktır.

Totem Tabelalar kimsenin gözünden kaçmaz

 

Burada, sizin değil de potansiyel bir müşteri gözüyle bakarak başlayalım. Şehrin içinde gezin veya farklı bir şehirde seyahat amacıyla gelmiş olun fark etmez, eğer bir ihtiyacınız varsa, önce mağazaların, işletmelerin veya şirketlerin tabelalarına göz atmak istersiniz. Örneğin, bir şehrin girişinde ya da şehrin daha dikkat çeken bölgelerinde büyük işletmelere sahipseniz, totem tabelalar işletmenizin dikkat çekmesi için elinizde kesinlikle güzel bir koz olacaktır. Dikkatleri üzerinize çekebileceğiniz gibi, özellikle faaliyet gösterdiğiniz bölgelerde arayış içerisinde olan potansiyel müşterilerinizi direkt olarak sizlere çekecektir. Çünkü “ ilgi çekmek vitrinden başlar” diye geçen sözlü ticaret kanununda, bu sizler içinde geçerlidir. Bu aynı zamanda faaliyet çeşitlerinizi, hizmetlerinizi ilk etapta kısa yoldan anlatmak ve belirtmek içinde sizlere avantaj sağlayacaktır. Gösterişli deyin, ya da ilgi çekici. Ama kesinlikle, büyük çaplı işletmelerde bu bir temel ihtiyaçtır adeta.

Eskitme Metal Tabelalar klasik severleri cezbeder

Biz bu işi seviyorsak, bir şeyler ortaya çıkardığımızda “ Bunu biz yaptık” diyebileceğimiz birbirinden güzel şeyler ortaya koyabildiğimizden.  Modern görüntü kadar, birçoğumuzda retro denilen “ eskiden düzenleme” mantığı ile oluşturduğumuz eskitme metal tabelalar da en çok sevdiklerimiz arasında. İşletmeleriniz özellikle, klasik görüntüsüyle ilgi çekiyorsa sizler için gayet iyi bir dekoratif seçenek olacaktır.

Kesme veya kabartma olarak, eskitme metal zemin üzerinde işlenen tasarımlar birçok alanda, özellikle klasik severlerin dikkatini kısa sürede çekmektedir. Aynı zamanda, yukarıda bahsettiğimiz gibi dekoratif anlamda da, işletmelerle uyum içinde bütünleştirici bir yapısı vardır.

Ofis tabelaları sadeliği sevenler için

Orta ve küçük tip işletmelerde, birimlerin belirlenmesinden tutunda direkt olarak kişisel çalışanların tercihleri arasında göze ofis tabelaları sıklıkla çarpmaktadır. Çevremizde birçok işletme de, aynı şekilde sade ama şık bir arayış içerisindeyse, bu tabela çeşidine sıklıkla başvurmaktadır. Duvara, panele, kapıya ve masalara kolay monte edilebilir olması nedeniyle de oldukça pratiktir. Şık bir görüntü sağlar ve işletme / birim açısından gereken bilgileri kısa ve net olarak verebilirsiniz.

Kabartma Metal Harf Duvar Tabelası

Metallerdeki şıklık ve göz alıcılık, sadece bizde yaşattığı bir duygu mu acaba? Özellikle böyle bir sloganı ya da işletmenin adını havalı, kabartmalı ve hatta bir hattat ustalığı ile duvarda gördüğümüzde. Ne kadar hoş oluyor, değil mi? Kabartma metal harf duvar tabelası, tam da bizim gibi düşünenler için adeta.  Duvar üzerinde, destekleri duvara monteli biçimde o krom yada farklı metallerle imal edilmiş, göz alabildiğine canlı ve parlak tabelalar ile sizde işletmelerinizin farkını daha ilk girişte herkese gösterebilirsiniz.

Biz sevdiğimiz işin inceliklerini, sevdiğimiz insanlarla paylaşırız sadece. Bizce, kaçırmayın.

Ampüllü Tabelalar

 

Teknoloji güzel ama, işi biraz daha 60’ların 70’lerin çehresine çevirelim, hem nostalji hem klasik görüntü. Üstelik ışıl ışıl parlayan tabelalar ile ampüllü tabelalar tamda aradığınız gibi. Neon tabelalar veya yeni tabiri ile ledli tabelalara nazaran, harfleri kaplayan o loş ampül ışıkları altında, eğlence ağırlıklı mekânların dışarıdan hemen göze çarptığını kendi hayatınızdan biliyorsunuz. Eğlence mekanlarında, son yıllarda onca gelişmeye rağmen yinede inatla “nostalji “ rüzgarı essin diyorsanız, buyurun işte. Tamda size göre.

 

Berber Tabelaları

Aslında adı öyle olsa da, berber tabelaları artık güzellik salonlarının da vazgeçilmez tabela çeşitleri arasında yerini aldı bile.  Saç kesimi, güzellik uygulamaları, bakım hizmetleri veren tüm hizmet işletmelerinde, hemen girişlerde ya da dükkân önlerinde ustaların vazgeçilmezi makas ve tarak ile ne de şirin duruyor, değil mi?

Zemin seçimi size kalmış, tasarımını da siz belirleyin. Orijinal olsun diyorsanız, bize hayal gücünüz yeter. Siz isteyin, biz gerçeğe çevirelim.

Bu yazı için yorumlar kapalı.