Neden ışıklı tabela?

[column width=”1/1″ last=”true” title=”” title_type=”single” animation=”none” implicit=”true”]

Aslında bu soruyu, çağımızın teknoloji gelişmelerini göz önüne alarak sormak lazım.

Neden bir önceki model cep telefonu değil de, en son model cep telefonu?”

Çoğumuz için birçok geçerli sebep var elbette. Daha iyi kamera, daha iyi internet bağlantısı özelliği, daha fonksiyonel özellikler, daha hafif cihaz ve daha uzun pil ömrü gibi daha onlarca sebep bulabilirsiniz biraz düşünecek olursanız. Fakat elbette ekonomik açıdan bu geçerli sebeplerinde bir bedeli olacak bütçelerimiz için : )

Söz konusu tabela olunca, tabelamarket.com kalitesi kadar; müşteriye ekonomik açıdan da yardımcıdır. Bu kaygılarınızı bir kenara bırakın ve gelin beraber inceleyelim “ Neden ışıklı tabela?”

  • Işıklı tabela, gündüzleri diğerlerinden farkı yokmuş gibi gözükse de; geceleri birçoğu arasından sizi bilinir ve fark edilir kılar.
  • Özel animasyonları sayesinde; ışıklı tabelalarınız sayesinde cadde ve sokaklarda çok çabuk fark edilirsiniz.
  • Özellikle geceleri hizmet veren işyerleri için, potansiyel müşteri olasılığını arttırır.
  • “ Ticari pazarlama da, vitrin önce gelir.” mantığıyla, rakipleriniz arasından sıyrılarak ilk tercih olma sebebi doğurur.
  • Akılda kalıcı bir imaj yaratırsınız. Müşterilerinizin tavsiyesi, önerisi sayesinde çevrenizde tarif edilmeniz kolaylaşır.
  • Renklerin sihrini kullanarak, hizmet ve ürün satın alma potansiyelinizi arttırabilirsiniz. Psikolojide, renklerin insanların karar vermeleri üzerinde ne tip etkileri olduğunu muhakkak duymuşsunuzdur.
  • Dinamik yapısı sayesinde, renk geçişleri ve basit animasyonlar sayesinde çeşitli iş ve hizmetlerinize tabelanızda yer verebilirsiniz.

Bunlar sadece sıradan bir tabelanın sahip olduğu özellikler değil. Işıklı tabelaları; birçok işletmenin tercih ettiği bir gerçek.  Herkes için birden fazla geçerli sebep olduğu gibi, tabelamarket.com olarak ilk defa böyle bir tercih hakkı kullanacak müşterilerimiz için de, kesinlikle tavsiye ettiğimiz bir çeşittir.

Işıklı tabelalar, elektrik faturalarını etkiler mi?

Belki de birçok işletme, sırf bu tarz kulaktan dolma şehir efsaneleri için kararından vazgeçmekte. Aslında, insanların gözünü korkutan öyle ihtişamlı tabelaların gerçekten umulmadık elektrik faturaları sürprizlerine sebep olmaları doğal gelebilir.

Fakat genel olarak kullanılan Led teknolojisi sayesinde; elektrik tüketimi düşünülenin çok altında bir miktarda gerçekleşir. Üstelik tabela ebatları büyüdükçe de, harcanan enerji tüketimi çok küçük farklılıklar gösterir. Burada dikkat edilmesi gereken, sadece kullanım süresidir.

Aşağıda yer alan çizelgede, ortalama KW/ Saat tüketim tutarları yer almaktadır:

Mesken Tarifesi
Gündüz (06:00 – 17:00) – 0,4592 TL
Puant (17:00 – 22:00) – 0,7035 TL
Gece (22:00 – 06:00) – 0,2853 TL

Tek Zamanlı
0,4612 TL

Burada önemli olan ebatları ve kullanılan süreleridir dediğimiz gibi. Ortalama bir işletme için günlük ortalama 18 saat çalıştırılan bir tabela; 30-56 TL arası aylık bir elektrik maliyeti çıkartmaktadır.

Not: Tek yönlü, çift yönlü panel – tabela ebatları – mesken elektrik bedeli tarifesi bu hesaplama da farklılık gösterebilmektedir.

Tüm bunlara rağmen, size kazançlarını göz önüne aldığınızda; bunun gerçek bir şehir efsanesi olduğunu açıkça görebilirsiniz. Çevrenizde fark edilir, tercih edilir olmak istiyorsanız; işletmenizi bir adım öne taşımak için ışıklı tabela tercihini tekrar düşünmenizde fayda var.

[/column]

Bu yazı için yorumlar kapalı.