Tabela alırken nelere dikkat etmelisiniz?

[column width=”1/1″ last=”true” title=”” title_type=”single” animation=”none” implicit=”true”]

Birçok konuda,  sadece ihtiyacımız olduğu için satın alım yaparız elbet. Rutin ihtiyaçlarımız için her ne kadar çok fazla araştırma ve sorgulama sebebimiz olmasa da, özellikle ticari kaygılar içerisinde olduğumuz iş dünyamızda; işletmemiz için atacağımız her adımı düşünmek gerekiyor.

İşletmenizin faaliyet kolu, bulunduğunuz lokasyon, iş ve hizmet çeşitliliğinizi bu seçim esnasında gözden geçirmeniz oldukça önemli. Rastgele, sadece “ Olsun” diye bir tabela yaptırılması, bu konuda yapacağınız ilk büyük hata olacaktır.

Peki, nelere dikkat edilmeli?

Öncelik her zaman kurumsal imajdır. Firma logonuz, sloganınız, hizmet kalemlerinin toplu bildirimi, iletişim bilgileri ve görsel anlamda dikkat çekecek imajlar, ışıklı tabelalarda düzgün bir yerleşim içerisinde yer alması oldukça önemlidir.

  • Dükkân girişi üstü, kaldırım, özel board ( levha ) üzerinde yer alacak olması öncelikle karar verilmesi gereken husustur.
  • Renkler, yazı puntoları, imajlar ( görseller ) , animasyonlar ve geçiz hızları diğer önemli bir husustur.
  • Kısaca hizmet tanıtımları, dikkat çekecek bir slogan sıralı ve bütünlüğü koruyacak biçimde yer almalıdır.
  • Kurumsal kimliği yansıtacak ciddiyet ve özveri olabildiğince yansıtılmalıdır.
  • Açı çok önemlidir. Kaldırımlar için yan profil görünümleri, dükkan üstleri için tam karşıdan görecek açılara dikkat edilmelidir.
  • Ebat seçimleri çok önemli bir konudur. Küçük girişler için abartılı ebatlar, büyük girişler için aksine dikkatleri üzerine çekemeyecek küçüklükte tabelalar, işletmeniz açısından fayda sağlamayacaktır.
  • Işıklı tabelalarda, programlanabilir özelliklerde olması; özellikle özel günlerde, kampanya dönemlerinde potansiyel müşterileri daha kolay cezp etmek açısından da önemli bir özellik olacaktır.
  • Aldatıcı ibarelerde, abartılı font ve görsellerden kaçılması gereklidir. Bu, işletmenizin umulanı karşılayamadığı durumlar doğurabilir.
  • Kaliteli, sağlam ve yenilikleri kaldırabilecek fonksiyonellikte olmalıdır.
  • Olumsuz hava şartlarına dayanıklı, fiziki mukavemetlere karşı koyabilecek dirençte olmalıdır.

Tabelamarket.com, bu seçimler esnasında, sizlere deneyimlerine dayanan fikir ve tavsiyeleri sunmaktan mutluluk duyar.

İhtiyacınızdan fazlası ya da eksiği ile başlamamalısınız. “İşler açılsın, sonra daha iyisini yaptırırız.” diye düşündüğünüz bir tabela seçiminde,  kaliteli iş ve hizmetlerinizi müşterilerinize nitelikli biçimde yansıtamadığınız için, işlerin açılması konusunda daha uzun vadede beklentilere girmeniz olasıdır. Bu nedenle; ister cafe, ister dükkân, ister mağaza her ne olursa olsun, hoşunuza giden ve hoşa gideceğine inandığınız bir tabela seçimine gereken önemi vermeniz doğru bir karar olacaktır.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise, yapılan işlemlerin kaliteli ve garantili olmasıdır. 46 yıllık deneyim ve iş hayatı bize şunu öğretti:

Ne yapıyorsan yap, ya en iyisini ya da ilkini yap!

Bizim için, yapılan işin kulaktan kulağa olumlu görüşler ile yayılması, müşterimizin sonraki görüşmelerimizde bize memnuniyetini iletmesi; işten kazanacağız ücretten çok daha önemlidir.

Tabela alırken nelere dikkat etmeliyiz sorusu, bu ve buna benzer birçok blog içeriğimiz ile artık muamma olmaktan çıkacak. Sizde, daha güncel ve faydalı blog içerikleri için sitemizi takibe almayı unutmayın.

[/column]

Bu yazı için yorumlar kapalı.