Tabelacı | Tabela Bilgileri | Tabela Market

Pleksi Tabela, Pleksi kutu harf, Pleksi Tabelalar
Pleksi kutu harf sistemleri, değişen tabela çeşitleri ile her geçen gün gelişmekte olan tabela sektörü içerisinde önemli bir yer bulan Kutu harf çeşitlerinden olan pleksi kutu harf tabelalarına pek çok yerde rastlamaktayız. Bu yazım metnimizde pleksi kutu harf tabela sistemleri hakkında bilgi ve birikime dayanarak sizleri bilgilendirmeyi amaçladık.
Başlarken pleksi kutu harf tabela yapımında kullanılan malzemesi olan pleksinin özellik ve kullanım alanlarına bir göz. Pleksi; renkli, dipfizör renkli, buzlu, şeffaf, fosforlu renkli, simli ve lümen gibi çeşitleri bulunan plastik bir camdır. Klasik cama oranla darbelere karşı 8 kat daha dayanıklıdır. Camdan daha hafif olma özelliğine ve aynı kalınlıktaki cama göre ısıyı %25 daha az iletir.
Pleksi, tabela yapımı dışında da dekoratif, süsleme sanatı, iç ve dış dekorasyon buna benzer birçok alanda kullanılmaktadır. Örneğin; bir vitrin stantdı, yatak başlıkları, hediyelik eşyaları, takı, dekorasyon ve iç mimari, aydınlatma elemanları, banyo ve mutfak aksesuarları, ev ve büro mobilyaları, endüstriyel alanlar…
Pleksi kutu harf tabelalar parlak ilgi çekici ve göz alıcı olması, diğer klasik tabelalar arasından öne çıkması ve göze çarpması müşterilerin dikkat çekmesi nedeniyle çok tercih edilmektedir. Dikkat çekmesi dışında pleksi kutu harf tabelalarının klasik tabelalara oranla uzun ömürlü olması ve renk bakımından sağlıklı olup solma, yıpranma, çatlama, eskime gibi sorunlar yaratmaması nedeniyle de tercih edilmektedir. Pleksi kutu harfler tercihe bağlı ışıklı veya ışıksız yapılabilmektedir. Kutu harf tabela ışıksız olacaksa harflerin arka kısımları dekota ile kapatılır. Işıklı olması durumunda ise harfin içerisine şerit led döşenir. Işıklı kutu harf tabelalar tercih edildiğinde içerisine döşenen led’in kalitesine çok dikkat edilmelidir. Kullanılan led’in mercekli, modül led, olması su geçirmez olması, az enerji harcaması bakımından ve uzun ömürlü olması son derece önemlidir.
Pleksi tabelalarında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus Kutu harflerin bakımdır. Tabelaların bakımı düzenli olarak yapılmalı ve temizlenmelidir. Yılda bir kez bakım yapılıp temizlenmemesi durumunda harfler içerisinde toz ve gölgeler oluşarak ışığı kesebilir.
Pleksi kutu harf tabela sistemleri seçiminde değindiğimiz noktalara dikkat ettikten sonra geriye işi kaliteli firmalara yaptırmak kalıyor. Unutmayalım ki , seçilen malzemelerin kalitesi kadar o işi yapacak firmanın kalitesi yeteneği ve alt yapısı da çok önemlidir.

Bu yazı için yorumlar kapalı.